ayarlı anahtar

Kullanım örnekleri

ayarlı anahtar
adjustable spanner
icon arrow

adjustable

Part Of Speech: noun


Definition: Anything that can be adjusted.

icon arrow

adjustable

Part Of Speech: adjective


Definition: Capable of being adjusted

icon arrow

spanner

Part Of Speech: noun


Definition: A hand tool for adjusting nuts and bolts; a wrench.

Example: Pass me that spanner, Jake; there's just one more nut to screw in.


Definition: One who, or that which, spans.


Definition: A hand tool shaped like a small crank handle, for winding the spring of a wheel lock on a musket.


Definition: A device in early steam engines for moving the valves for the alternate admission and shutting off of the steam.


Definition: A problem, dilemma or obstacle; something unexpected or troublesome (in the phrase spanner in the works)


Definition: (mildly) A stupid or unintelligent person; one prone to making mistakes, especially in language.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!