disyuntor diferencial

Kullanım örnekleri

disyuntor diferencial
differential cutout
icon arrow

differential

Phonetic: "[dɪfəˈɹənʃəɫ]"

Part Of Speech: noun


Definition: The differential gear in an automobile etc


Definition: A qualitative or quantitative difference between similar or comparable things


Definition: An infinitesimal change in a variable, or the result of differentiation


Definition: One of two coils of conducting wire so related to one another or to a magnet or armature common to both, that one coil produces polar action contrary to that of the other.


Definition: A form of conductor used for dividing and distributing the current to a series of electric lamps so as to maintain equal action in all.

icon arrow

differential

Phonetic: "[dɪfəˈɹənʃəɫ]"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of, or relating to a difference

Example: differential characteristics


Definition: Dependent on, or making a difference; distinctive


Definition: Having differences in speed or direction of motion


Definition: Of, or relating to differentiation, or the differential calculus

icon arrow

cutout

Part Of Speech: noun


Definition: A hole or space produced when something is removed by cutting.

Example: a dress with cut-out sides


Definition: A piece cut out of something.


Definition: A trusted middleman or intermediary, especially in espionage.


Definition: Clip art.


Definition: Any of several devices that halts the flow of a current, especially an electric current; a trip-switch or trip.


Definition: A switch that changes the current from one circuit to another, or for shortening a circuit.


Definition: A railway cutting.


Definition: The separation of a group of cattle from a herd; the place where they are collected.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.